Aktualności

102. rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada 2020 roku, z okazji  Narodowego Święta Niepodległości w całej Polsce oraz w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcję „Niepodległa do Hymnu” włączyli się także strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Apel o pomoc dla córki funkcjonariusza KW PSP w Katowicach

Zwracamy się o wsparcie naszej koleżanki mł. bryg. Marty Różyckiej – psychologa z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, która od 20 lat niesie pomoc dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z terenu woj. śląskiego oraz ich rodzin. W ramach swoich obowiązków działa również (interwencyjnie) na terenie całej Polski.

Ogłoszenie konkursów kalendarzowych PSP 2021 dla dzieci i młodzieży oraz regulaminy

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, które są integralną częścią naszego kalendarza plakatowego na 2021 rok.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, strażacy nie pojawią się w szkołach, ale chcemy dotrzeć do uczniów oraz pedagogów drogą elektroniczną.

Apel o pomoc

Fundacja SOLIDARNI, we współpracy z Krajową Sekcją Pożarnictwa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" oraz Krajową Sekcją Służby Więziennej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" organizuje zbiórkę środków finansowych na leczenie i odbudowę domu dla strażaka, młodszego ogniomistrza Grzegorza Pająka, który

Strony