Pożar mieszkania pochłonął jedną ofiarę

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru mieszkania, który miał miejsce 28 czerwca 2019 r. przy ul. Solskiego w Rudzie Śląskiej.

Informację o zdarzeniu strażacy otrzymali po godzinie 19. Po przyjeździe okazało się, że pożarem objęte jest jedno z mieszkań w bloku przy ul. Solskiego. Natychmiast przystąpiono do gaszenia pożaru oraz przeszukiwania pomieszczeń mieszkania. W wyniku pożaru zginęła jedna osoba. W działaniach udział brało 5 zastępów, 15 strażaków. Przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia.

Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się ogniem, często bowiem jej brak bywa przyczyną ludzkiej tragedii. Niedopałek papierosa, świeczka, a nawet rozgrzane żelazko w zetknięciu z materiałem palnym może spowodować pożar. Przyczyną pożaru może być również pozostawiona na kuchence bez dozoru potrawa.

Ogień zaskoczyć może także podczas snu i wówczas nie wyczujemy dymu, a to on a nie płomień zabija najczęściej. Dlatego też strażacy zalecają montowanie czujek dymu, które wybudzą ze snu w przypadku pożaru w mieszkaniu. Niewielki koszt zakupu takiego urządzenia może stanowić o naszym życiu.

W mieszkaniach, gdzie używany jest gaz dobrze jest mieć czujkę gazu, która ostrzeże o zagrożeniu wybuchem. Wszędzie, gdzie używane są wszelkiego rodzaju piece, kominki, podgrzewacze gazowe wody czy też inne paleniska zaleca się montowanie czujek tlenku węgla, którego obecności nie jesteśmy przecież w stanie wyczuć, bo nie ma zapachu.

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo, w grę wchodzi nasze życie!